Wykłady teoretyczne i szkolenia online

Z prawdziwą przyjemnością zapraszam na szkolenia teoretyczne  dla grup zorganizowanych , firm lub osób prywatnych oraz dla indywidualnych odbiorców. Organizowane w formie tradycyjnej  w sali wykładowej lub konferencyjnej  firmy zamawiającej takie szkolenie lub w formie szkolenia online jako webinar z wybranego tematu szkolenia .  Szkolenia  poprowadzi Kuba Bielak . Każde spotkanie trwa ok godziny Podzielone jest na wykład oraz czas na pytania i odpowiedzi uczestników i prowadzącego. Tematy wykładów podzielone zostały wg różnych kategorii .

Technika jazdy –  podzielona na 2 części. W części pierwszej zajmiemy się techniką jazdy w kontekście poślizgów i gospodarowaniem potencjałem przyczepności jaki każdy samochód posiada. Jak bezpiecznie przyspieszać , hamować awaryjnie i zmieniać kierunek jazdy. Część druga dotyczyć będzie jazdy i hamowania w łukach i zakrętach oraz omijaniu przeszkód na drodze.

Taktyka bezpiecznej Jazdy – czyli jak wykształcić bezpieczny styl jazdy ? Również podzielone na 2 części wykłady o tym jak ustrzec się niebezpieczeństwa na drodze. Jak zbierać informacje o drodze po której jedziemy aby nic nas nie zaskoczyło ? Jak jechać w sposób czytelny , jak używać kierunkowskazów , jak jechać w sposób czytelny aby nie zaskakiwać innych. Jak określić bezpieczną odległość podczas jazdy? Jak minimalizować skutki wypadku w ostatnich ułamkach sekund przed zderzeniem? Jak wykształcić bezpieczny styl jazdy aby podnieść swoje bezpieczeństwo podczas jazdy? 

Charakterystyka wypadków podczas jazdy w pracy –  gdzie i kiedy dochodzi do największej liczby wypadków podczas wykonywania obowiązków służbowych. Jak na wypadkowość wpływa staż pracy? Gdzie dochodzi najczęściej do wypadków? Co to jest zasada ograniczonego zaufania i co to jest „syndrom świętej krowy na drodze” ? Jak poradzić sobie z trudną sztuką parkowania ? 

Ecodriving – jak jeździć inteligentnie , ekologicznie i ekonomicznie ? 

Kultura jazdy – dlaczego mamy z tym kłopot? Geneza problemu . 

Osobliwości i kultura motoryzacyjna na świecie – kilka części poświęconych  różnicom , osobliwościom i nurtom wspólnym dzisiejszego świata motoryzacji. Doświadczenia zebrane przez Kubę podczas podróży do ponad 80 krajów zebrane w formie prezentacji dotyczących dziwnych przepisów, zwyczajów, unikalnych pojazdów i sportów motoryzacyjnych całego świata.