O Akademii

Akademia Bezpiecznej Jazdy to miejsce, gdzie każdy kierowca może podnosić swoje kwalifikacje z zakresu bezpieczeństwa i pewności prowadzenia samochodu. Dynamika rozwoju motoryzacji niesie ze sobą konieczność stałego doskonalenia umiejętności kierowców oraz poszerzania wiedzy z zakresu techniki i taktyki prowadzenia auta. Nie musisz być ‚rajdowcem’, żeby pewnie czuć się w aucie. Na naszych kursach poznasz zasady zachowania w najbardziej typowych sytuacjach, które zbyt często kończą się wypadkiem, głównie z winy kierowcy. Poznasz granice fizyki poruszania się auta, przekroczenie których grozi wypadkiem.Zobaczysz jak działasz sam w takiej sytuacji.
20120509-_MW08494_2 (500 x 750)Aby przestać się bać poślizgu musisz  poznać go bliżej. U nas możesz w bezpiecznych warunkach przetestować swój samochód. Czy jego systemy aktywnego bezpieczeństwa działają tak jak się tego spodziewasz. Gdzie są granice powyżej których żaden system wspomagania nie zadziała. Możesz również skorzystać z naszej bazy samochodów treningowych Opel Astra II, Hyundai Elantra , Subaru Impreza, , Ford Mustang. Nasze centrum treningowe czynne jest przez cały rok.

Programy szkoleniowe
Akademia Bezpiecznej jazdy w swojej ofercie posiada programy szkoleniowe kierowane do kierowców o różnym poziomie
zaawansowania .
Programy nauki i doskonalenia techniki jazdy w ekstremalnych warunkach drogowych o 4 poziomach zaawansowania.
Programy szkoleniowe dotyczące profilaktyki bezpieczeństwa i taktyki jazdy takie jak; Defensive Driving, Eco Driving, Programy kwalifikacyjne będące sprawdzianem umiejętności i wiadomości kierowców zatrudnianych w firmach którym wydawane jest auto służbowe.
Programy reedukacyjne i rehabilitacyjne dla kierowców po wypadku samochodowym.
Szkolenia teoretyczne w formie wykładów organizujemy na terenie całego kraju .

Historia firmy
Akademia Bezpiecznej Jazdy powstała w 1997 roku z inicjatywy znanego dziennikarza motoryzacyjnego Włodzimierza Zientarskiego, obecnego współwłaściciela firmy. Przez pierwsze 2 lata kursy doskonalenia jazdy odbywały się w „Szkole Orląt” w Dęblinie.
Od 1999 roku Akademia posiada własne Centrum Treningowe na terenie Warszawy powierzchni 22 000 m kw.
Dzięki rozbudowie zaplecza technicznego w 1999 roku uruchomiliśmy szkolenia wyjazdowe na terenie całego kraju.
W 2007 roku uruchomiliśmy działanie drugiego ośrodka w Józefowie pod Warszawą o pow. 77 000 m kwadratowych.
Ośrodek ten jest stale rozbudowywany.
Akademia Bezpiecznej Jazdy bierze czynny udział w promocji bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez organizację pokazów i darmowych szkoleń  przy okazji targów motoryzacyjnych, imprez promocyjnych , programów telewizyjnych itp.
Nasz profesjonalizm docenia wiele firm,  które zlecają nam organizację testów promocyjnych swoich produktów (Mercedes, Volvo, Seat, Michelin, Citroen, Mazda, Goodyear, itp )
Aktywna działalność Akademii w promocji bezpieczeństwa skutkuje stałą współpracą z Policją, Instytutem Transportu Samochodowego, Polskim Towarzystwem Psychologów Transportu Samochodowego oraz wieloma innymi podmiotami w kraju i za granicą. Akademia Bezpiecznej Jazdy działa aktywnie w Polskim Stowarzyszeniu Motorowym  od początku istnienia związku , starając się podnosić poziom szkolenia ośrodków z całego kraju
Z naszych szkoleń rocznie korzysta około 4 tys. osób.
Akademia Bezpiecznej Jazdy zgodnie z wymogami Ustawy o Kierujących Pojazdami, może prowadzić szkolenia jazdy
samochodem dla osób posiadających prawo jazdy i jest certyfikowanym Ośrodkiem Doskonalenia Techniki Jazdy,
zarejestrowanym u Wojewody Mazowieckiego pod numerem 003W .

Informujemy że Akademia Bezpiecznej Jazdy Sp z o.o. w 2020 i 2021 roku otrzymała pomoc finansową w ramach Tarczy Finansowej 1.0 i 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla mikro, małych i średnich firm.