Szkolenie dla zaawansowanych II st.

Szkolenie dla zaawansowanych II st.

Kurs jednodniowy tylko praktyka, przeznaczony jest głównie dla absolwentów kursu Nauki kontroli poślizgu i Kursu dla zaawansowanych Ist, którzy otrzymali licencję ABJ. Program praktyczny obejmuje techniki prowadzenia samochodu o zaawansowanym stopniu trudności, wpływające na poprawę kontroli i ‚czucia’ samochodu podczas jazdy, a więc zwiększające bezpieczeństwo kierowcy i jego pasażerów.


Kursanci otrzymują :

– napoje zimne i gorące , kawa , herbata, woda
– certyfikaty ukończenia szkolenia

 PROGRAM SZKOLENIA

 PRAKTYKA – TEMATYKA ĆWICZEŃ

I. Ominięcie przeszkody na spadku wzniesienia.

Nauka omijania przeszkody na spadku wzniesienia przy ograniczonej widoczności. Przeszkoda ustawiona jest na skręcie znajdującym się na spadku wzniesienia drogi.Przy wjeździe na wzniesienie nie widzimy przeszkody ustawionej za szczytem wzniesienia.

II. Obroty samochodem doskonalenie

1. Obroty auta podczas jazdy 180 st.

2. Obroty auta o 360 st Altonen

Aaltonen to nie tylko efektowna sztuczka, to także skuteczne wyjście z poślizgu poprzez obrót. Zdarza się, że manewr ten wychodzi kierowcy bezwiednie, ale trudno jest go samodzielnie sprowokować i wykonać całkowicie prawidłowo i skutecznie.
To wymaga zrozumienia jego fizyki, treningu i dobrego wyczucia auta.

Zdarza się czasami następująca sytuacja: Jedziemy drogą i podczas omijania przeszkody wpadamy w poślizg. Samochód obraca się, ale na nasze szczęście nie wpadamy do rowu. Stoimy w poprzek na środku drogi. Niestety, ze zgaszonym silnikiem, bo w stresie nie wcisnęliśmy w porę sprzęgła. Silnik, który zgasł wskutek zblokowania kół bez wysprzęglenia, z reguły nie chce od razu zapalić, poza tym jego ponowne uruchomienie to i tak strata kilku sekund. Następny samochód nie jest w stanie wyhamować i uderza w nas. Później kolejny. Tak powstaje karambol, którego skutki często widzimy w telewizji.

Jeżeli zrozumiemy mechanizmy, które rządzą prowokowanym wykonaniem Aaltonena i wytrenujemy ten manewr, to szybko
i sprawnie odjedziemy z miejsca zdarzenia.

III.  EDU DRIFT – nauka driftingu na nakładkach edu drift. 

Doskonalenie umiejętności koordynacji czuciowo – ruchowej . Kontrola auta podczas utraty przyczepności . Porównanie jazdy w warunkach obniżonej przyczepności z włączonym i wyłączonym systemem ESP. Analiza błędów jakie mogą doprowadzić do utraty przyczepności podczas skrętu , zmiany kierunku, jazdy w zakręcie. Kontrola poślizgu nadsterownego.

IV. Doskonalenie techniki jazdy w różnych warunkach podczas jazdy torowej na czas. 

Tor przeszkód na czas

Element który jest sprawdzianem umiejętności wszystkich poznanych elementów dla wszystkich kursantów. Tor przeszkód jest połączeniem ćwiczonych na kursie sytuacji i zadań w sposób syntetyczny. Dodatkowym utrudnieniem jest wprowadzenie limitu czasowego zwiększającego potencjał możliwości popełnienia błędu technicznego.. Punkt programu który dodatkowo wprowadza element rywalizacji, który zawsze spełnia dodatkowe funkcje integracyjno rozrywkowe.

« Wróć do listy